До липня в області діють обмеження на вилов риби

На території Львівщини квітень, травень і червень оголошено місяцями охорони риби, що нерестує
     963  

На території Львівської області протягом квітня-червня проводять операцію «Нерест-2018». Нерест – особливий період у біоритмі мешканців водойм, який забезпечує функцію розмноження, зумовлений наявністю сприятливих умов існування. Нерестовий період триватиме залежно від басейну річки, до якого належить водойма:

– з 1 квітня до 20 травня – в басейні річок Західний Буг, Сян та Стир;
– з 1квітня до 10 червня – в басейні ріки Дністер та на всіх водосховищах і технічних водоймах;
– з 1 квітня до 30 червня – в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені).
Як повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, любительське рибальство дозволено в нерестовий період однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у чітко визначених ділянках водойм області.
Окрім цього, на рибогосподарських водних об’єктах та у прибережних захисних смугах заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також пересування будь-яких плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів і в разі надзвичайної потреби.

За порушення правил рибальства передбачено адміністративну відповідальність за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, природоохоронне законодавство передбачає нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.