Після перевірки пожежної безпеки долю центру на Погулянці вирішить суд

Надзвичайники перевірили заклад і виявили тут низку порушень
     1359  

Як розповів «Львівській газеті» речник Головного управління ДСНС у Львівській області Ігор Курус, це була позапланова перевірка.

« З основних недоліків це є система пожежного сповіщення, необроблені дерев’яні конструкції вогнетривкими засобами, захаращені шляхи евакуації, неповна комплектація первинними засобами для гасіння – вогнегасниками», – розповів Ігор Курус.

Як деталізували в ГУ ДСНС України у Львівській області, під час огляду дитячого центру рятувальники насамперед звернули увагу на шляхи евакуації, які виявилися зачиненими та захаращеними різними речами із легкозаймистих матеріалів. На шляхах евакуації під сходовою кліткою було виявлено облаштоване технічне приміщення, що заборонено. Зазвичай у таких приміщеннях і виникають пожежі, адже часто вони є захаращені побутовими речами, інструментами обслуговуючого персоналу, які створюють високе пожежне навантаження.

Центр творчості обладнаний системою внутрішнього протипожежного водопроводу, але, на жаль, ця система є не справною. У разі виникнення пожежі скористатися нею буде неможливо, адже в системі відсутні насоси для підвищення тиску води.

Також у закладі недостатня кількість вогнегасників, які необхідно передовсім першими використовуватися для цілей пожежогасіння.

Сценічна частина залу не відокремлена від глядацького залу протипожежними перешкодами для проведення швидкої евакуації людей із будівлі. Дерев’яні конструкції сцени не захищені вогнетривкими розчинами, хоча такими є вимоги.

Під час перевірки фахівці ДСНС неодноразово помічали влаштовані тимчасові ділянки електромережі, та й сама електромережа прокладена часто по горючій основі. Такі порушення часто стають основною причиною виникнення загоряння.

Системи пожежної сигналізації, оповіщення людей про пожежу й управління евакуацією не влаштовані. А це означає, що в разі виникнення горіння вчасно сповістити дітей і персонал Центру буде просто неможливо.

Керівника Львівського дитячого центру творчості притягнули до адміністративної відповідальності. А документи-результати перевірки передано в суд. Тепер тут вирішуватимуть питання про функціонування закладу.

За словами Ігоря Куруса, остання планова перевірка дитцентру була у 2014 році. Тоді надзвичайники дали закладу можливість усунути усі недоліки пожежної безпеки. Та за цей час адміністрація цього не зробила.

Львівський дитячий центр творчості є найбільшим у Львові. Тут займається понад 3,5 тисячі дітей.