В Україні запустили 4G

Сьогодні, 30 березня, українські мобільні оператори  запустили зв'язок четвертого покоління у найбільших містах країни
     1314  

Джерело: pravda.com.ua

Зокрема, про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook компанія lifecell, – передає «Економічна правда».

У повідомленні йдеться про те, що оператор першим запустив в Україні новий стандарт. Щоб підключитися до нового стандарту, потрібні лише SIM-карта і смартфон, що підтримують 4G/LTE. Поки що покриття 4G точкове – новий стандарт запустили найбільших містах: Києві, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Львові, Полтаві, Сумах, Івано-Франківську, Чернівцях, Одесі та Херсоні. Побачити карту покриття 4G можна за посиланням.

Компанія Vodafone на своїй сторінці у Facebook повідомила, що Київ, Львів та Харків уже з 4G. Інші великі міста обіцяють також підключити сьогодні.

Наразі це точкове покриття в діапазоні 2600 МГц, основне покриття 4G оператори почнуть розгортати в липні на частоті 1800 МГц.

Запуск перших базових станцій 4G став можливим після того, як Український державний центр радіочастот оголосив, що 30 березня почне видавати компаніям дозвільні документи.

Нагадаємо, лоти на придбання ліцензій на 4G-зв’язок виграли найбільші мобільні оператори України Київстар, Vodafone та lifecell. Мобільні оператори купили частоти 4G в діапазоні 1800 МГц. Загальний обсяг отриманих в ході аукціону на 4G коштів в діапазоні 1800 МГЦ – 5,434 мільярда гривень.

Під час торгів за частоти в діапазоні 1800 МГц компанії переплатили 1,45 млрд понад стартову ціну. За частоти в діапазоні 2400 МГц сумарно держава отримає за ліцензії понад 2,45 млрд гривень.

У сумі держава отримала за 4G 7,89 мільярда гривень.