Крісла-пуфи та живий куточок: як виглядатимуть класи НУШ

Міносвіти затвердило рекомендації щодо облаштування класів у Новій Українській школі
     3705  

У документі йдеться про те, як мають бути облаштовані навчальні кабінети та загальні вимоги до меблів.

«У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Крім класичних варіантів, використовуються новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи», – наголошують у МОН.

Саме тому просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання повинні змінюватись.

Важливо, що весь освітні простір має ділитись на 8 осередків. Серед них навчально-пізнавальний з відповідними меблями, змінні тематичні осередки, в яких розмістять дошки/фліп-чарти/стенди тощо, осередок для гри, оснащений настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор та осередок художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт.

Крім того, рекомендують створити куточок живої природи, осередок із килимком, де діти зможуть сидіти і відпочивати. Варто розмістити стільці, крісла-пуфи, подушки з м’яким покриттям. Окремо радять облаштувати невеличку класну бібліотеку.

«Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і мати місце для зберігання особистих речей», – кажуть у Міністерстві освіти і науки.

Робоче місце вчителя має бути оснащене столом, кріслом, комп’ютером та шафами для зберігання дидактичного матеріалу.