Топ-7 ідей альтернативних писанок

В передчутті свята воскресіння Христового Львівська газета вирішила підібрати для вас техніки виготовлення та декорування пасхальних яєць
   Роксолана Мудрак   4558  

Якщо ви прихильники класичної крашанки, дряпанки чи крапанки, то креативні та яскраві техніки зібрані тут.

А хто бажає спробувати щось нове та нестандартне чи забавити цим свою сім’ю, то обирайте свій варіант – і вперед до творчості. Звісно, дуже просто наліпити придбані в магазині наліпки, але щоб ваш кошик і святковий стіл вирізнялися, пропонуємо проявити себе у прикрашанні яйця… бісером. Метод не новий, але дуже яскравий. Навіть якщо у вас немає терпіння плести візерунок з бісеру, ви просто можете наклеїти бісеринки на поверхню яйця.

Незвичний візерунок теж виділить ваш великодній стіл. Ту ж крашанку можна розфарбувати, попередньо обгорнувши яйце в мереживну тканину чи наліпивши зверху листочки або засушені квіти.

 

 

Вищий пілотаж декорування – в’язання та гачкування деталей для писанки. Квіти, трави, традиційні узори…дайте волю фантазії та вмінню рук. Коли така писанка буде готова, ви точно нею здивуєте усіх.

Якщо у вас сталеві нерви, то можна піти ще далі й прикрасити свою писанку…вишивкою. Тут потрібно запастись максимальним спокоєм та рівновагою. Візьміть невеличку готову вишивку. Її можна наклеїти на яйце та обробити кути візерунку нитками, але є й такі майстрині, що вишивають просто на шкаралупі. Попередньо в яйці потрібно зробити рівномірно отвори, як на тканині, на 5-10 хвилин залити в очищене яйце оцет 70%. Коли шкаралупа зм’якне, можна вишивати використовуючи довгу тонку голку (голка № 216 Гамма).

Писанка-зернівка. Писанка, що стане під силу кожному, адже для її виготовлення потрібно: клей ПВА, пензлик і всі крупи, що є в домі. Можна використовувати рис, гречку, зерна льону, сочевицю, манку і т.п. Вкінці готовий виріб покриваєте звичайним лаком для волосся. Готово.

Надзвичайно ніжною стане писанка прикрашена технікою квілінг. Запасайтесь різнокольоровим папером, клеєм і терпінням. Його знадобиться багато, але результат того вартий.

Зробити цікаві візерунки можна і з соломи. Ця техніка називається «сламенка». Її започатковано в Чехії та Словаччині, останнім часом опановують в Україні та інших країнах Східної Європи.