МОЗ прописав обов’язки сімейників, педіатрів та терапевтів

Мінздоров’я оприлюднило Порядок надання первинної медичної допомоги
     771  

З 1 липня 2018 року усі медичні заклади первинної допомоги повинні керуватися цим документом. Він регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. А також дає перелік послуг, які ці заклади надають

Тож медики, з якими ви підпишете декларації, будуть спостерігати за вашим здоров’ям, а також визначатимуть діагнози. Вони лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні та фізіологічні стани.

Крім того сімейні лікарі, педіатри та терапевти вестимуть тих пацієнтів, які мають хронічні захворювання. А якщо виникне така потреба, скерують їх до медика вторинної чи третинної допомоги – лора, хірурга тощо.

Такі лікарі зможуть також надати невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я.

«Первинка» повинна також запобігати хворобам. Лікар має вчасно виявити ризики для здоров’я, проконсультувати та розповісти як перейти на здоровий спосіб життя.

Серед обов’язків також – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги.

В обраного вами лікаря ви також зможете отримати потрібну довідку, лікарняний тощо.

Якщо ваш лікар буде тимчасово відсутній на роботі, то мед заклад повинен надати заміну. Але пацієнтів мають попередити про це. Якщо відсутність лікаря запланована заздалегідь, то вас повинні повідомити за тиждень, якщо раптова – у перший же день.

Буд-які зміни щодо графіку чи адреси медзаклад має оприлюднювати усіма можливими засобами. Оголошеннями, розміщенням інформації на веб-сайті тощо.

А записатись до лікаря можна буде особисто прийшовши в заклад, зателефонувавши чи відправивши електронного листа.

Щодо вихідних, то заклади первинної допомоги працюватимуть неповний робочий день. А також вони можуть створити самі чи з сусідніми закладами черговий кабінет. У ньому прийматимуть пацієнтів у вихідні та святкові дні.

Нагадаємо, з 1 квітня українці зможуть підписувати декларації із терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями.