Ощадбанк попереджає про шахрайські схеми

Компанія виявила шахрайський фішинговий сайт
     987  

В «Ощадбанку» кажуть, що шахрайський сайт практично повністю дублює офіційний.

«Звертаємо увагу на головну відмінність, за якою одразу можна відрізнити офіційний сайт Ощадбанку від шахрайського: адреса офіційного сайту Ощадбанку https://www.oschadbank.ua, адреса шахрайського сайту – oschadbk.com», – кажуть у прес-службі «Ощадбанку».

«Ощадбанк» вже звернувся до Департаменту кіберполіції та Служби безпеки України для блокування вказаного сайту та проінформував Національний банк.

«Як зазвичай виявляється в подібних випадках, хостинг шахрайського сайту знаходиться за кордоном, тому для його закриття, можливо, знадобиться певний час», – пояснюють в «Ощадбанку».

Клієнтам нагадують: щоб убезпечитись від шахраїв, потрібно користуватись сайтами, адреса яких починається з https://. Реєстрація сайта повинна бути на національному домені .UA.

Додамо, що фішинговий сайт — шахрайський веб-ресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, перекази з картки на картку), або веб-ресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку), що має на меті збір реквізитів платіжних карток для подальшої крадіжки грошових коштів з рахунків держателів платіжних карток.