Парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові запрошує на Пасхальні тридення

Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові запрошує на Пасхальні тридення, що мають на меті відновити історію страждання, смерті та воскресіння Ісуса Христа
     633  

Заходи відбуватимуться у каплиці в Сокільниках (вул. Стрийська, 6, перша зупинка за автовокзалом у напрямку «Ашану»).

«Пасха в римсько-католицькому обряді цього року святкується 1 квітня. Пасха – це не тільки Великодня неділя, це Пасхальне Тридення, яке має на меті відобразити й пережити історію страстей, смерті та воскресіння Ісуса. Кожна літургія Пасхального Тридення – від Великого Четверга до Великодня, має символи і обряди, які є тільки в ці дні», – каже настоятель храму о. Григорій Драус.

Так, у Великий четвер, 29 березня, о 18.30 відбудеться читання про установлення Євхаристії та Священства. Для розкриття суті Євхаристії, відбувається обряд омивання ніг – священик омиває ноги 12 особам, повторюючи жест Ісуса Христа під час Тайної Вечері.

У Велику п’ятницю, 30 березня, о 13.30 відбудеться Адорація (поклоніння) Хреста, чування при Гробі Господньому. Цим жестом просять про розуміння і прийняття свого особистого хреста (важкої ситуації, страждання, несправедливості), про здатність бачити прояви Божої любові в  житті. На парафії вшанують Хрест, написаний Іконописною Школою УКУ, який буде виставлений на молитвах на Зустрічі Молоді Taize. Також буде  інсталяція «Гробу Господнього».

Пасхальна Вігілія розпочнеться у суботу, 31 березня, о 19.00. Запалять новий вогонь на великій свічі («Пасхал»), співатимуть античний гімн   «Exsultet» («Ликуй же»). Освятять воду і Великодні страви.

На свято Великодня, 1 квітня, о 09.00 і 12.00 відбудуться Святі Літургії.