Львівські росіяни не зможуть проголосувати на виборах Путіна

У неділю громадян Росії не допускатимуть на територію дипломатичних установ РФ в Україні
     717  

У неділю, 18 березня, режим охорони дипломатичних установ Російської Федерації на території України – в Києві, Харкові, Одесі та Львові – не передбачатиме доступ до цих об’єктів громадян РФ для голосування на виборах. Про це заявив сьогодні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Це є офіційною позицією МВС України в зв’язку з запланованими на 18 березня виборами президента Російської Федерації, – повідомили у департаменті комунікації МВС України.

«Сьогодні викликав у Міністерство тимчасового повіреного у справах Російської Федерації в Україні. Дипломату була доведена офіційна позиція української сторони щодо виборів 18 березня на окупованих територіях», – повідомив Арсен Аваков.

За його словами, згідно з нотою МЗС України №610/23-110-236 від 21 лютого 2018 року, Україна заявила рішучий протест МЗС РФ і вимагає не проводити вибори 18 березня 2018 року на тимчасово окупованих РФ територіях України – Автономній Республіці Крим та м. Севастополь. МЗС України відзначило, що голосування в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв РФ на території України буде можливе тільки за умови повного виконання РФ згаданої вище вимоги української сторони.

«На сьогодні Російська Федерація не відмовилася від своїх протиправних намірів. МВС України заявляє, що проведення незаконних виборів на суверенній українській території в порушення всіх норм міжнародного права неприпустиме! У цих умовах, констатуючи агресивну гібридну війну Росії проти України, незаконну анексію Автономної Республіки Крим, окупацію частин Донецької та Луганської областей, проведення незаконних виборів на цій суверенній українській території, порушуючи всі норми міжнародного права, МВС України прийняло рішення про неможливість проведення виборів, які порушують закони нашої держави, на території  дипломатичних місій РФ, розташованих в Україні», – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, зважаючи на публічні акції протесту в українському суспільстві, нехтування з боку Росії законних вимог української сторони, щоб уникнути провокацій і можливих важких наслідків, підрозділи Нацполіції і Нацгвардії забезпечать в цей день належну охорону всіх дипломатичних представництв і установ, а також прилеглих до них територій, відповідно до Віденської конвенції. Доступ до установ матимуть лише особи з дипломатичним статусом. Інших осіб і громадян РФ цього дня на територію диппредставництв не допускатимуть.

МВС також звернулося до дипломатів і громадян Російської Федерації з проханням підкоритися законним вимогам України, не провокувати ситуацію, дотримуватися порядку та законів України.