На цвинтар через суд: в Україні зміниться порядок поховання померлих

З 15 березня в Україні зміниться порядок поховання померлих, тіла яких скеровуватимуть на експертизу
 |    4690  

Уже через кілька днів для того, щоб поховати своїх рідних, треба буде мати рішення суду про проведення експертизи. І навіть якщо людина померла вдома – порядок такий самий, повідомляє Громадське радіо.

Таке нововведення відбудеться через правки до Кримінального кодексу України.

Експерти вже попереджають, що у зв’язку з цим в країні може трапитися колапс. Адже щодня помирає 1600-1800 українців. Судді просто не встигатимуть видавати необхідні дозволи.

«Людину, яка навіть померла вдома, без дозволу з суду та без експертизи не можна буде поховати. Уявіть, що станеться. В Україні за статистикою помирає 1600-1800 людей на день. І всі дозволи на захоронення повинні давати суди. По-перше, це призведе до певного колапсу й перевантаження суддів. З іншого боку, це ще й навантаження на морги», – каже експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський

Згідно з поправками, суддя має 72 години на те, щоб прийняти рішення.

Натомість суддя Олександра Жуковська пояснює, що це стосується лише тих випадків, коли експертиза необхідна у межах кримінального провадження.

“Експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення! Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена”, – пояснює вона.

Якщо ж смерть була природньою, змін до кримінально-процесуального законодавства родичі померлого не відчують.