Сьогодні – Міжнародний жіночий день

ООН обрала тему Дня 2018 року: «Час настав: Сільські та міські активістки змінюють життя жінок на краще»
     1785  

Джерело: ukrinform.ua

Таку тему обрано через те, що цього року святкування Міжнародного жіночого дня виходить за рамки безпрецедентного глобального руху за права жінок, рівність і справедливість, – йдеться на офіційному сайті ООН.

Усе частіше у ЗМІ з’являються повідомлення про сексуальні домагання, насильство і дискримінацію щодо жінок. Вони поширюються серед широкої громадськості, що викликає рішучість змінити ситуацію.

«Міжнародний жіночий день 2018 року – це можливість трансформувати цей імпульс у дії, зайнятися повсюдним розширенням можливостей жінок у сільських і міських районах, розповісти про активістів, які невпинно працюють над тим, щоб кожна жінка могла реалізувати свої права і потенціал», – додають в ООН.

Тема Міжнародного жіночого дня цього року також покликана привернути увагу до активізму сільських жінок, що становлять понад чверть усього населення світу, і є більшістю із 43 відсотків жінок, зайнятих у глобальному сільському господарстві.

Міжнародний жіночий день – це також час подумати про досягнутий прогрес, закликати до змін і згадати по гідні прояви мужності та рішучості з боку звичайних жінок, які відіграли виняткову роль в історії своїх країн і громад.

Міжнародний жіночий день (англ. International Women’s Day) – щорічне свято, яке відзначають 8 березня.

Започатковане як пролетарське феміністське свято Міжнародний день жінок-робітниць. Починалось як соціалістичне політичне свято. Є спільним для культур переважно країн колишнього «радянського блоку».

Уперше його відзначали 1909 року у США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. Протягом XX століття відзначалося в СРСР та країнах соцтабору як державне свято.

1977 року отримало статус міжнародного дня – за рішенням Організації Об’єднаних Націй день називається (повна назва): Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

Нагадаємо, сьогодні у Львові пройде феміністичний марш.