В Україні ініціюють зміни в механізмі нарахування пенсій

Вони торкнуться тих, у кого великий стаж роботи
     813  

Міністерство соціальної політики ініціює збільшення ролі стажу роботи порівняно з розміром заробітної плати при нарахуванні пенсії тим пенсіонерам, які мають великий стаж роботи. Про це інформує ТВІ з посиланням на Міністерство соціальної політики.

«Підготовка до другого етапу пенсійної реформи, що буде реалізовуватися в 2019 році, вимагає нейтралізації нинішніх дисбалансів, які виявила реформа на першому етапі. Скажімо, це стосується тих пенсіонерів, які мають великий стаж роботи, але надбавки до пенсії в жовтні 2017 року вийшли невисокими, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення – отримувана за роботу зарплата, виявилася невисокою», – сказав він.

З його слів, для цієї категорії пенсіонерів міністерство продумує механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати. При цьому не уточнюється, для якого саме стажу роботи буде застосовуватися такий механізм. Рева зазначив, що результати пенсійної реформи продемонстрували соціальну нерівність і це змушує Мінсоцполітики виправити «деякі перекоси».

«Ще одна проблема виявилася, це – перерахунок пенсії вийшов менше очікуваного в деяких пенсіонерів із числа тих, хто працював, будучи на пенсії, а потім звільнився. Так складається тоді, коли заробітна плата була менше, ніж до виходу на пенсію. Тобто стаж дорахували, а коефіцієнт упав», – додав він.+ Зі слів міністра, зараз також готуються законодавчі зміни, за якими стаж буде донараховуватися автоматично, а коефіцієнт заробітку буде встановлюватися за бажанням пенсіонера