У Львові презентують фільм «Евакуйовані назавжди»

Стрічка розповідає про життя депортованих із Закерзоння
     547  

Сьогодні у Львові презентують фільм «Евакуйовані назавжди». Стрічка розповідає про життя депортованих із Закерзоння у 1944-46-х роках українців, які поселилися в селі Терновиця Івано-Франківської області та були активними вірянами переслідуваної на той час Української Греко-Католицької Церкви.

Перша частина документально-художнього фільму «Евакуйовані назавжди» відзнята місією Апостол із Івано-Франківська. У фільмі поєднано свідчення очевидців, історичні коментарі та постановочні сцени. До його створення також долучитися керівник Центру Пограниччя Тарас Радь.

Ідея з його створення належить отцеві Іванові Качанюк, який є парохом села Фитьків Надвірнянського району.

«Я був пов’язаний із цими людьми, яких ви сьогодні як героїв побачите, у 80-х роках. Це було глибоке підпілля і я приїхав зі священиками  на Богослужіння до цього села. Нас вразило їх надзвичайно активне духовне життя. Пізніше я довідався, що ці люди були переселені, депортовані із Закерзоння. Мене також вразила і їх історична доля. Адже вони постраждали двічі, у фізичному-раціональному та патріотичному, а також духовно-релігійному плані. Я почав вивчати цю історію і для мене ці люди були дуже цікаві, адже дійсно жили життям церкви», – поділився отець Іван Качанюк.

Наразі творці фільму презентують фільм у різних містах України та Польщі. Вже відбулась презентація в Івано-Франківську. Найближчим часом заплановано покази в Луцьку та Варшаві. Творці фільму запрошують інституції, які готові організувати у себе показу фільму до співпраці.