Облрада хоче припинити фінансування школи для дітей з особливими потребами

Місце для навчання можуть втратити 46 діток
     1148  

Фото: facebook.com/krakovetskiNRC

З наступного навчального року Львівська обласна рада має намір припинити фінансування Краковецького науково-реабілітаційного центру – школи для дітей з особливими потребами у Яворівському районі на Львівщині. Якщо район не знайде грошей, аби перебрати витрати на себе, навчальний заклад, де сьогодні вчиться 46 дітей, можуть закрити. Батьки звернулися до місцевої та обласної ради з проханням не допустити цього.

«У мене дитина з інвалідністю, і це для мене єдиний вихід з ситуації. Інакше не зможу дати синові можливість учитися. Найближчі схожі школи – в Брюховичах, у Львові й у Великому Любіні Городоцького району. Я вдова і єдиний опікун, працюю. Возити дитину щопонеділка у школу і забирати у п’ятницю – просто нереально. А діти на вихідні мають бути в родині», – розповідає пані Віра, мама одного з учнів.

Мати пояснює – відправити дитину у звичайну школу на інклюзивне навчання не зможе: «Моєму синові дванадцятий рік, у нього синдром Дауна, він у 5 класі Краковецької школи. На сьогодні знає букви, цифри, може скласти окремі склади. Про що можна говорити? Про яку інклюзивну освіту, якщо дитина в такому стані? І в який клас середньої школи тоді його давати?»

За словами керівниці департаменту освіти Львівської області Любомири Мандзій, нещодавно департамент освіти та науки звернувся до Яворівської районної ради та адміністрації, щоб розглянути питання про підпорядкування цього закладу району. Річний бюджет закладу – 6,5 млн грн.

«Ми просимо, щоб районна рада стала засновником закладу. В ньому сьогодні навчається 46 дітей, 40 з них – з Яворівського району. Там працює понад 50 людей, тож кількість працівників і діток не зовсім співвідносні», – пояснила Любомира Мандзій у коментарі «Львівській газеті».

У навчально-реабілітаційному центрі кажуть, що не розуміють, чому хочуть закривати заклад, який за останні роки відремонтували за спонсорські гроші.

«За останні роки ми залучили багато спонсорських грошей з Німеччини, Нідерландів, з Дніпра та США. Ми фактично завершили ремонти й облаштування території. Лише за рік залучили більше півтора мільйона гривень спонсорських коштів на підтримку будинку, нам купили велотренажер і оптичний тренажер. Зараз є гарний зроблений утеплений будинок, який хочуть забрати від дітей. І думаємо, благодійники ставитимуть питання, адже допомога була цільовою», – розповіли «Львівській газеті» у Краковецькому НРЦ.

За словами голови Яворівської РДА Ореста Хляна, посадовці району розглянули звернення департаменту. У відповіді на нього вони просять провести детальний аналіз роботи закладу з районними та обласними депутатами і тільки після того приймати обґрунтоване рішення. Водночас районні депутати на сесії, яка відбулась 28 лютого, звернулися до своїх обласних колег з проханням не закривати заклад.

Остаточне рішення ще цього навчального року має ухвалити Львівська обласна рада.