Зарахування першачків. Що пропонують змінити в Міносвіти

Міносвіти закликає до публічного обговорення проекту Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до шкіл
     1992  

Проект документа вже розмістили на сайті відомства. Він описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас) та старшої (10-11 клас) школи.

«Новий порядок зарахування до початкової школи ґрунтується на засадах її територіальної доступності. Тобто кожна школа має прийняти дитину, яка живе на території її обслуговування», – пояснюють у МОН.

Адже саме такий принцип декларує Закон «Про освіту». За бажанням батьків дитина може ходити в іншу школу, якщо у такій будуть вільні місця.

Важливо, що в минулому залишиться конкурсна система прийняття у перший клас.

«Наразі в проекті Порядку передбачено, що для зарахування дітей у 1-й клас батьки мають подати пакет документів, зазначених в Порядку, до 31 травня. При цьому, присутність дитини під час подання заяви чи в процесі її зарахування не є обов’язковою, не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою зарахування», – пояснюють у МОН.

Тим часом адміністрація закладу та влада мають зробити все для того, щоб у школу можна було зарахувати усіх дітей із території обслуговування.

Йдеться також про відкриття додаткових класів, інклюзивних тощо.

Наказ про зарахування першачків повинен бути виданим не пізніше 1 червня. Його оприлюднюють на веб-сайті закладу або  на сайту того органу, на балансі якого він перебуває.

Якщо ж в кінцевому результаті зясовується перевищення кількості заяв, тоді для зарахування будуть керувати критеріями, описаними в Порядку.

Однак, за словами експертів, таких шкіл у цілій країні буде не більше 0,5%.

У інший навчальний заклад можна віддати дитину лише в тому випадку, якщо там будуть вільні місця. Таку інформацію можна дізнатися на сайті закладу чи на сайті сайті відповідного органу управління освіти впродовж трьох робочих днів з дня їх появи. Зарахування на вільні місця відбувається до 15 червня (друга, додаткова хвиля зарахування).

Також у проекті Порядку описано, як будуть зараховувати та переводити учнів до гімназій (5-9 клас) та ліцеїв (10-11 клас).

Свої пропозиції можна надсилати до  до 25 березня 2018 року на електронну адресу v_bozhinskiy@mon.gov.ua

У МОН обіцяють, що робоча група ретельно опрацює кожне звернення.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні змінюються правила прийому учнів у перший клас. Згідно з новим законом «Про освіту», кожна школа матиме закріплену за собою територію. І якщо дитина досягла шестирічного віку, вона гарантовано отримає місце в цьому навчальному закладі. Немає значення – проста це школа чи спеціалізована.