Прикордонникові Мостиського загону пропонували хабар

Мешканка Чернівецької області пропонувала винагороду, щоб перетнути кордон з недійсним паспортом
     586  

Фото: facebook.com/pg/zahidnuy.kordon

Від чергового хабара відмовився прикордонник Мостиського загону, який не пропустив через кордон мешканку Чернівецької області, яка пропонувала винагороду аби перетнути кордон з недійсним паспортом. Про це інформує Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.

Напередодні в пункті пропуску «Шегині», що на кордоні з Польщею, на виїзд з України прибула громадянка України 1977 року народження. На паспортний контроль вона надала український паспорт, в якому була частково знищена остання сторінка. Щоб прикордонник не звернув увагу на недійсний документ, жінка вклала в нього винагороду для правоохоронця – 400 гривень. Прикордонник не «купився», натомість громадянці довелося спілкуватись ще й з поліцейськими.

Невдовзі подорожня знову зголосилася перетинати кордон і надала прикордонникам паспорт громадянки Бельгії, виданий на її установчі дані. Відповідно стосовно дій жінки було складено протокол за спробу незаконного перетинання державного кордону України.

Прикордонники нагадують: згідно із Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» документами для перетинання державного кордону громадянами України є:

паспорт громадянина України для виїзду за кордон,

дипломатичний паспорт,

службовий паспорт,

проїзний документ дитини,

посвідчення особи моряка,

посвідчення члена екіпажу.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про громадянство України» «…якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України».