Ритуальні послуги у Львові подорожчають

Виконавчий комітет прийняв рішення «Про встановлення ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» тарифів на ритуальні послуги»
     1110  

Відповідно до рішення виконавчого комітету, ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» встановлено тарифи на окремі види ритуальних послуг, які підлягають регулюванню, та тарифи на ритуальні послуги, які включені до мінімального переліку послуг на проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни і учасників національно-визвольних змагань.

У середньому тарифи зростуть на 30 %, – повідомила заступниця начальника відділу економіки департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Колодка.

«Згідно з Законом України «Про регуляторну політику», було прийнято рішення виконавчого комітету щодо тарифу на надання ритуальних послуг з поховання. Йдеться про ритуальні послуги, які надає наше ЛКП. Перегляд тарифу обумовлений тим, що, в першу чергу, на законодавчому рівні встановлено розмір мінімальної заробітної плати у розмірі 3723 грн. Відповідно, ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» зобов’язане здійснювати нарахування такої заробітної плати своїм робітникам. Попередні тарифи діяли з березня 2017 року, виходячи з мінімальної заробітної плати 3200 грн. Тому, в середньому, тарифи зростуть на 30%», – пояснила вона.

«У зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму, було проведено перегляд тарифу на ритуальні послуги, які надає ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг». Проект рішення погоджений із департаментом економічного розвитку і був оприлюднений в пресі та на сайті Львівської міської ради», – розповів начальник управління житлового господарства Владислав Іванов.

За словами Ірини Колодки, відповідно до Закону України «Про регуляторну політику», цей проект рішення пройшов усю необхідну процедуру: протягом місяця був розміщений на сайті Львівської міської ради. Зауважень не було. Тому його розглянули й затвердили на засіданні виконавчого комітету. Громадських слухань законодавством не передбачено проводити щодо тарифу на надання ритуальних послуг. Тарифи набувають чинності з моменту їх опублікування після затвердження.

Як додала Ірина Колодка, попередні тарифи діяли з березня 2017 року, виходячи з мінімальної заробітної плати 3200 грн.