У Львові жінок привітали з весною «альтернативними» первоцвітами (фото)

Сьогодні, 1 березня, спільними зусиллями ЛОДА, Держекоінспекції Львівщини, студентів-волонтерів і мистецьких шкіл області у Львові провели акцію «Не рви первоцвіти»
     1172  

Фото: facebook.com/pg/ekologialoda

Під час акції мешканцям Львова у центральній частині міста роздали близько 1000 квітів, які виготовили з паперу вихованці мистецьких шкіл з усієї області, та листівок із закликом берегти первоцвіти, – повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Щороку з середини лютого до кінця травня відбувається торгівля рідкісними видами первоцвітів. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, рябчик шафрановий, сон великий, цибуля ведмежа призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.

Потрібно бути свідомим і не зривати дикоростучі рослини лише для прихоті насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас має усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль у житті екосистеми і є її невід’ємною частиною, адже неможливо відродити зниклі види, які «творились» десятки тисяч років.

Довідково. Кодекс України про адміністративні правопорушення за порушення порядку як збуту так і придбання об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України або порушення вимог щодо їх охорони тягне за собою адміністративну відповідальність, зокрема:

Стаття 88-1 Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1700-4250 грн.

Стаття 90. Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України.

Погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян 340-510 грн і на посадових осіб – 510-850 грн з конфіскацією незаконно добутого.
Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України від 1.06.1993 № 399 передбачено компенсацію за шкоду, заподіяну незаконним збиранням громадянами будь-якими підприємствами, установами чи організаціями видів рослин, занесених до Червоної книги України:

  • підсніжник білосніжний – 62 грн за рослину;
  • білоцвіт весняний – 62 грн за рослину;
  • шафран Гейфелів – 62 грн за рослину;
  • рябчик шаховий – 49 грн за рослину;
  • сон великий – 49 грн за рослину;
  • черемша – 62 грн за рослину.