Стартував Львівський експортний форум

Сьогодні, 1 березня, у Палаці Потоцьких стартував Львівський експортний форум
     1806  

Участь в офіційному відкритті взяла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

У межах форуму відбудуться панелі «Експортна стратегія Львівщини – віхи для руху сучасного бізнесу. Інноваційна українська продукція як передумова ефективного експорту», а також Також під час форуму експерти обміняються думками щодо міжнародних проектів як інструментів просування українського експорту.

Львівський експортний форум триватиме сьогодні та завтра, 2 березня.

«Експорт становить 50% українського ВВП, це є драйвер економіки, драйвер росту України попри те, що багато говоримо про інвестиції, усі розуміють, що самі інвестиції основним драйвером росту не можуть бути, оскільки ідуть в експортно- орієнтовані галузі. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман одним з топ пріоритетів у 2018 році поставив державну підтримку експорту. За минулий рік ми показали, що уряду не байдуже до того, що робиться з експортом, і бізнес готовий підтримувати урядові ініціативи. Українські експортери повинні стати національними героями у нашій країні. Бути експортером – це мегаскладно, плюс – це люди, які забезпечують валютну виручку в країні. Ми очікуємо активності з боку експортерів, тобто чітких пропозицій, але розраховуємо, що у нас з’являться також сильні позиції промислових асоціацій», – зазначила Наталія Микольська.

Із вітальним словом виступив очільник області Олег Синютка.

«Найбільше тішить, що на Львівщині структура експортної продукції відрізняється від загальноукраїнської. Якщо на першому місці у загальноукраїнській структурі експорту – це недорогоцінні метали, потім товари рослинного походження, тобто сировина, то у нас це електротехнічні вироби, друге місце – промислові товари і третє – це товари і вироби з деревини. Я тішусь, що ми маємо можливість продемонструвати на рівні України збільшення доданої вартості, тут на території і зовсім іншу структуру експорту. Наш бізнес є достатньо динамічний, Міністерство економіки, Уряд України сьогодні робить позитивні речі і я тішусь, що експортна стратегія України і її моделювання на регіональному рівні зачепило Львівську область», – зазначив Олег Синютка.