Заборонена вакцина «Пріорикс» була контрабандою

Партія вакцини російської реєстрації потрапила в Україну нелегальним способом
     1547  

Як повідомив «Укрінформ», директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта наголосив, що заборона стосується партії вакцини італійського виробництва та російського пакування. Ця партія потрапили до аптечних мереж двох українських міста – Одеси та Сум.

«На приватний ринок Одеси та Сум надійшла вакцина, яка була призначена для ринку Росії. Це італійський виробник з російським фасуванням. Ця вакцина надійшла в Україну поза межами компетенції МОЗ, незареєстрована і немає права застосовуватися. Реалізовувалася не через комунальні та приватні медзаклади, а через приватну мережу. По суті, це контрабанда», – пояснив Курпіта.

Він також розповів, що зі скаргою до Держлікслужби звернулася компанія-виробник.

«Розпорядження про заборону було видано 15 лютого, ми не можемо визначити якість цієї вакцини через відсутність відповідних документів. З точки зору безпеки пацієнтів це рішення було правильним і воно не стосується вакцини, яка була поставлена в межах державних закупівель МОЗ», – сказав Курпіта.

Нагадаємо, 15 лютого Держслужба з лікарських засобів та контролю за наркотиками повідомила про те, що не можна продавати та використовувати вакцину російської реєстрації від кору, паротиту та краснухи «Пріорикс».

Тим часом в Україну вже доставили 220 тисяч доз медпрепарату. У Мінздоров’ї кажуть, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine зробив це через спалах кору в Україні. Хоча доставка мала відбутися у квітні.