Мовний закон «Ківалова-Колесніченка» визнано неконституційним

Конституційний суд виніс рішення щодо закону «Про основи державної мовної політики»
     923  

У повідомленні на офіційному сайті КС зазначено: «28 лютого на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України було ухвалено Рішення Конституційного Суду України № 2-р/2018 у справі за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про засади державної мовної політики».

Наразі не уточнюється, яке саме рішення ухвалив суд. Проте сайт «Українська правда» з посиланням на власні джерела в Конституційному суді повідомляє, що КС визнав закон про «Про основи державної мовної політики» неконституційним.

У прес-службі КС «Українській правді” пояснили, що рішення ухвалено та готується до оприлюднення на сайті.

Депутат Київської міської ради представник ВО «Свобода» Олег Бондарчук, який представляв вказане подання в суді, також повідомив, що КС визнав мовний закон неконституційним.

«Закон Ківалова-Колісніченка визнано неконституційним! Дякую всім депутатам хто підписав це подання до Конституційного суду, яке я мав честь представляти в КСУ разом з Ірина Фаріон та Леонідом Ємцем», – написав він у Facebook.

Про це також написав «свободівець» Андрій Іллєнко.

Конституційний суд розпочав розгляд конституційності закону Ківалова- Колесніченка «Про засади державної мовної політики» ще в листопаді 2016 року.

Нагадаємо, мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка Верховна Рада України ухвалила в липні 2012 року. Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Це, зокрема, стало підставою для заяв про «утиски прав російськомовного населення в Криму».

Водночас на той час в.о. голови Верховної Ради та в.о. президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення.