За публікацію списків призовників у соцмережі комісар заплатить штраф

Війського комісара Львівщини, Олександра Тіщенка, оштрафували за те, що виклав у Фейсбуці 15 тисяч прізвищ людей, що ухиляються від призову
     1283  

Личаківський районний суд міста Львова 26 лютого визнав Тіщенка винним у порушенні ч. 4 ст. 188-39 Кодексу України про адмінправопорушення (недодержання порядку захисту персональних даних). У постанові йдеться про те, що такі дії порушують права призовників, повідомляє Zaxid.net.

Тепер комісар заплатить штраф 5,1 тис. грн.

Додамо, що позов на нього подало регіональне представництво уповноваженого ВР з прав людини у Львівській області. Сам Тіщенко на засідання суду не з’являвся, тому справу розглянули без нього.

Тепер військкомат має можливість оскаржити рішення суду.

Нагадаємо, у листопаді Львівський обласний військовий комісаріат на своїй facebook-сторінці оприлюднив списки громадян, які підлягають призову на строкову військову службу і з тих чи інших причин не з’явилися до районних(міських) військових комісаріатів. У списках були зазначено прізвища, імена та по батькові й дати народження імовірних «ухилянтів». Проте вже невдовзі, після бурхливого обговорення в соцмережах і ЗМІ правомірності такого кроку, списки зникли зі сторінки.