За тиждень на Львівщині захворіли на грип та ГРВІ понад 17 500 осіб

На тисячу людей більше, ніж упродовж попереднього тижня
     1044  

За минулий тиждень, від 19 до 25 лютого, у Львівській області захворіло на грип і гострі респіраторні  інфекції 17 508 осіб. Це на 1 146 випадків більше, як за попередній тиждень. Серед захворілих – 62,4 % дітей до 17 років (10 931).

Інтенсивний показник захворюваності становить 693,2 (епідемічний поріг – 1021,9).

У Львові за минулий тиждень захворіло 5 316 осіб (за попередній – 5 686), інтенсивний показник останнього тижня становив 689,0 при епідпорозі 1075,3. Серед хворих дітей до 17 років – 56,7%. Перевищення епідемічних порогів у вікових групах не зареєстровано.

Протягом минулого тижня було госпіталізовано з діагнозом ГРІ в інфекційні стаціонари області 316 осіб (1,8%), зокрема 243 дітей віком до 17 років.

Загалом від початку епідсезону (з 2 жовтня 2017 р.) в області захворіло на гострі респіраторні інфекції 216 770 осіб, зокрема131 996 дітей до 17 років (60,9%). Із загального числа захворілих в інфекційні стаціонари госпіталізовано 3 999 осіб (1,8%), з них 3 125 – це діти до 17 років.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) від початку епідемічного сезону дослідила 168 зразків матеріалу від пацієнтів із підозрою на грип та ГРІ.

У 30 осіб виявлено вірус грипу В, у 2 осіб – вірус грипу А, з них 1 випадок – А(Н3). Серед збудників ГРВІ виявлено риновіруси, РС-віруси, аденовіруси, бокавіруси та віруси парагрипу ІІ типу.

Станом на 23 лютого 2018 року на Львівщині отримали щеплення проти грипу 3 968 осіб, з них із групи ризику – 3 516 осіб.

В Україні пройшли перереєстрацію вакцини проти грипу: «Інфлувак» (виробник – Нідерланди), «Інфлуензе Ваксин» (Китай), «Джісі ФЛЮ» (Корея) і «Ваксігрип» (Франція).

Головний позаштатний спеціаліст з епідеміології управління охорони здоров’я ЛМР Олена Баворовська нагадує, що грип легко передається від людини до людини контактним (через руки) та повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє.

Вірус грипу небезпечний, проте вберегтися можна, дотримуючись простих правил:

  • одягатися відповідно до температури повітря, ноги мають бути сухі і в теплі – грип і ГРЗ починаються з ніг. Якщо мокрі ноги – організм переохолоджується, і є передумови для виникнення захворювань;
  • часто мити руки – інфекція передається, перш за все, через руки, тому частіше у такий період їх треба мити, особливо після відвідування місць масового перебування людей – громадського транспорту, супермаркетів тощо. Необхідно мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;
  • уникати скупчень людей – щоби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;
  • користуватися одноразовими масками (за необхідності) – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Якщо маска стає вологою чи забрудниться – її потрібно замінити. Використані маски потрібно одразу викидати у смітник;
  • регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини;
  • повноцінно харчуватися, вживати вітамінізовану їжу, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;
  • користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю чи нежитю.

Також не треба забувати про щорічну вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу.

За перших ознак захворювання, як-от підвищення температури, кашель і нежить, біль у горлі, – слід звертатися по медичну допомогу. Якщо захворіли, не варто йти на роботу, адже це не сприяє одужанню, а лише погіршує перебіг захворювання. До того ж цим наражаєте на небезпеку людей, які працюють з вами.