Уряд скасував необхідність історико-містобудівного обґрунтування при будівництві

Його мають замінити історико-архітектурні опорні плани
     2839  

Кабінет Міністрів України спростив процедуру розроблення та погодження науково-проектної документації на будівництво в історичних населених місцях. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць» схвалено на засіданні Уряду  21 лютого. Про це повідомляє Урядовий портал.

Цим проектом скасовано необхідність розробки історико-містобудівного обґрунтування (ІМО) в тих історично населених місцях, де в установленому порядку розроблені та затверджені історико-архітектурні опорні плани. А з 1 січня 2019 року інститут ІМО ліквідовується взагалі. Вся проектна документація на нове будівництво і історично населених місцях має розроблятися виключно відповідно до історико-архітектурних опорних планів.

Історико-містобудівне обґрунтування – це науково-проектна документація, яка визначає врахування пам’яток, об’єктів культурної спадщини, традиційного характеру середовища як містоформуючих чинників при проектуванні будівель і споруд.

За інформацією «Львівської газети», лише приблизно 25% історичних міст сьогодні мають історико-архітектурний опорний план. Львів його наразі не має.