Пенсію підвищать усім категоріям пенсіонерів системи МВС – Аваков

Вони отримають підвищену пенсію з 1 січня 2018 року
     1396  

Джерело: ar.volyn.ua

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що з 1 січня 2018 року всі категорії пенсіонерів органів системи МВС отримають підвищену пенсію. А це військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної поліції.

Відповідне рішення закріплене в постанові Кабінету Міністрів від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»

«Останнім часом питання пенсійного забезпечення людей в погонах стало улюбленою темою для спекуляції і політичних ігор. Я думаю, що на цьому варто поставити крапку і закрити цю тему. Після тривалої дискусії, яка велася практично рік і дуже активно останній місяць, Прем’єр-міністр прийняв рішення щодо пенсій для військовослужбовців та працівників Міністерства внутрішніх справ. Йдеться про дві фундаментальні речі, які нам вдалося закріпити. Перше – всім категоріям пенсіонерів органів системи МВС підвищена пенсія буде нарахована з 1 січня 2018 року. Тобто сьогодні рішення прийнято, із завтрашнього дня почнуться нарахування», – сказав учора міністр.

Аваков пояснив, що для особового складу, який зараз перебуває на службі, нараховуватимуть підвищені пенсії.

«За новим законом, для людей, які зараз перебувають на службі в системі МВС, буде нараховуватися підвищена пенсія. В подальшому будь-яка індексація заробітної плати діючих офіцерів НГУ та НПУ, ДСНС, ДПСУ буде прив’язана до пенсій», – додав він.

Державний секретар МВС Олексій Тахтай пояснив, що з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2019 року всі категорії пенсіонерів МВС щомісяця отримуватимуть пенсійні виплати в новому перерахованому розмірі плюс доплата за 2016 рік.

«Щодо перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а саме: військовослужбовцям ДПСУ, НГУ, особам рядового та начальницького складу ДСНС. Перерахунок проводиться з 1 січня 2018 року. Пенсії визначатимуть, враховуючи посадовий оклад, спеціальні звання та надбавки за вислугу років, що визначено станом на 1 березня 2018 року, відповідно до постанови Кабінету міністрів від 30. 08.2017 року.

Виплату пенсій проводитимуть так:

  • з 1 січня 2018 року старий розмір пенсії буде плюсуватися з 50% від суми підвищення
  • з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року старий розмір пенсії та 75% від суми підвищення
  • з 1 січня 2020 року повноцінно новий перерахований розмір пенсій.