Продавців у Львові зобов’язали розмовляти українською

Державною мовою також мають бути всі вивіски, плакати, афіші, цінники та меню у місті
     898  

Відтепер у Львові у сфері обслуговування громадян мають вживати лише державну мову. Перехід на іноземні мови можливий тільки за бажанням клієнта (споживача). Відповідну ухвалу сьогодні, 15 лютого, прийняли депутати Львівської міської ради.

Документом також передбачено, що всі вивіски, плакати, афіші, повідомлення та цінники на території Львова теж мусять бути державною мовою. У всіх закладах сфери громадського харчування, торгівлі, обслуговування обов’язковою є наявність переліків товарів і послуг, зокрема меню, прейскурантів цін, інформаційних буклетів, брошур тощо державною мовою.

Окрім цього, ухвала зазначає, що українська є  мовою спілкування, діловодства і ведення документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності.

Стежити за тим, аби вимоги цієї ухвали виконували, депутати зобов’язали комунальне підприємство «Муніципальна варта» та КП «Адміністративно-технічне управління». Порушникам «світить» штраф за ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі) – від 17 до 170 грн.

Ухвалу розробили спільно депутати Української галицької партії та громадський діяч та юрист Святослав Літинський, який неодноразово вигравав суди проти виробників техніки, магазинів та чиновників за відмову обслуговування державною мовою чи продажу продукції з українським маркуванням.