X
    Categories: Новини

Червоно-чорний прапор на адміністративних будівлях у Львові не вивішуватимуть

Натомість червоно-чорний прапор рекомендують використовувати під час вшанування героїв національно-визвольних змагань

Сьогодні під час сесії Львівської міської ради депутати не підтримали ухвали про вивішування червоно-чорного прапора поряд з державним у пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України.

Натомість депутати підтримали ухвалу, згідно з якою в ці дні у визначених місцях постійного вивішування Державного прапора України у м. Львові вивішуватимуть виключно Державний прапор України. Цією ж ухвалою рекомендовано під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів використовувати на території Львова символіку Збройних сил України, добровольчих батальйонів та історичну символіку, зокрема й червоно-чорний прапор Організації Українських Націоналістів, символів Української Повстанської Армії, Української Військової Організації, Українських Січових Стрільців, символіку українських військово-спортивних товариств, козацьку символіку.

Відтак було затверджено перелік дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у які рекомендується під час урочистих та пам’ятних заходів використовувати на території м. Львова символіку, зазначену вище. Таких дат визначили 29: ПЕРЕЛІК.

Ухвалу винесли «з метою належного вшанування подій та героїв національно-визвольної боротьби українського народу, утвердження простору національної пам’яті та актуалізації національно-патріотичного виховання молоді, беручи до уваги значення Державного прапора України – синьо-жовтого, який символізує незалежність та соборність України, враховуючи, що всі етапи національно-визвольних змагань українців у ХХ столітті відбулися під синьо-жовтим прапором». Зокрема, синьо-жовтий прапор був піднятий на вежі Ратуші 1 листопада 1918 року у день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, під синьо-жовтим прапором відбулося проголошення Акта відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у м. Львові, синьо-жовтий прапор був стягом Української Повстанської Армії, синьо-жовтий прапор був внесений у сесійну залу Львівської міської ради та за рішенням від 3 квітня 1990 року був піднятий на вежі Ратуші.

Марічка Курило: журналістка