У Києві кип’ятком затопило музей  Івана Гончара

Лише на ремонт музею після аварії може піти 47 мільйонів гривень
     947  

У ніч на 13 лютого в столиці окропом затопило Музей народної культури Івана Гончара. У 85-градусній воді опинилося майже все приміщення на вулиці Лаврській, повідомляє 5 канал.

В експозиційних залах залишилися лише меблі, які відновити вже не вдасться. Керівництво музею скаржиться, що рятувальники приїхали лише за чотири години після виклику. Збитки, завдані музею, попередньо оцінюють у десятки мільйонів гривень. Музейники намагалися врятувати експонати. Їх у музеї – близько 25 тисяч. Однак пара пошкодила більшість із них.

“Експонати винесли всі, а ось меблі, як бачите, вже втрачені. Безнадійно. Також можна побачити, що всі стіни, все попливло. У скільки нам обійдеться ремонт – поки не знаємо. Приблизно може бути 47 мільйонів”, – зазначив провідний інженер музею Костянтин Сась.

“Півроку, може більше, музей не працюватиме. Ікони там паром обдало, тобто на сьогодні наче не загинув жоден експонат, але як вони прореагують надалі – невідомо. Їх знову треба реставрувати, консервувати”, – пояснює директор музею Петро Гончар.

Попередньою причиною аварії в “Київенерго” назвали прорив на центральній теплотрасі, яку не ремонтували 40 років.