Львівський студент винайшов «розумний» велошолом

Аксесуар є не лише засобом безпеки для велосипедиста, він також реагує на нахили голови, показуючи таким чином напрямок руху та зупинки
     2338  

https://ucu.edu.ua

Маркіян Зубрицький – другокурсник факультету прикладних наук УКУ – активно користується велосипедом, тому часто стикався із проблемою, коли водії не помічали або не розуміли його дій на дорозі.

Прилад, який він створив, кріпиться до звичайного шолому. Відтак, велосипедист може, не відриваючи рук від керма, вказувати іншим учасникам дорожнього руху своїй наміри: зупинку, гальмування чи поворот. Для цього власнику доведеться лише нахиляти голову.

https://ucu.edu.ua

Крім цього, аксесуар синхронізується із смартфоном.

«Адже пристрій має Bluetooth-модуль, який дозволяє підключитися до смартфону, котрий, у свою чергу, зчитує покази і відображає їх на екрані в реальному часі: поворот, стопсигнал, швидкість руху, температура. Також можна задавати маршрут, якими ви часто їздите. Програма запам’ятовує його і синхронізує з датчиками на шоломі. Відповідно, повороти включатимуться у потрібний момент автоматично», – розповідає хлопець.

https://ucu.edu.ua

Зараз Маркіян ще допрацьовує свій винахід. А потім, каже, можна буде говорити і про промислове виробництво такого товару.

«Якщо будуть люди, які зацікавлені у масовому виробництві чи спонсори – чому б і ні

Насправді все залежить від попиту і досвіду інших людей – чи дійсно їм зайде така штука», – сказав у коментарі «Львівській газеті» Маркіян.

Скільки може коштувати його прилад, поки що не оцінює:

«Зараз роздрібна собівартість компонентів не перевищує 500 грн. Якщо промислово виготовляти, то, думаю, роздрібна ціна не має перевищувати $50, при чому ціна аналогів стартує від $200».

Що стосується аналогів, то, за словами хлопця, ці прилади відрізняються від його тим, що ними треба керувати за допомогою пульта на кермі.