Завтра призупинять навчання у 12 львівських школах (перелік)

У кожній із них відсутність дітей через захворюваність становить понад 30%
     4762  

Від завтра, 8 лютого, у 12 навчальних закладах Львова буде призупинено процес навчання. Діти не відвідуватимуть школу в четвер-п’ятницю у зв’язку з відсутністю понад 30% школярів у навчальному закладі. Нагадаємо, карантин у школах Львова наразі не оголошуватимуть.

В управління освіти про відсутність близько 40% учнів у школах надійшли листи від керівництва таких навчальних закладів: школи №70, №24, №48, «Надія», №55, школи-гімназії ім. Василя Стуса, «Джерельце», «Тривіта», школи №78, «Лідер», школи №7, ЛНВК «Школа I ступеня – гімназія». Тож саме в цих школах від завтрашнього дня буде призупинено навчання. Сьогодні діти ще вчилися. Про це сьогодні під час брифінгу повідомила начальник управління освіти Зоряна Довганик.

Вона пояснила, що керівництво школи, де показник відсутності дітей сягає понад 30%, має звернутися в управління освіти Львівської міської ради з відповідним листом. Після цього навчання в закладі може бути призупинено. Таких заходів уживають, аби розірвати ланцюг захворюваності.

«Щоденно управління освіти проводить моніторинг відвідуваності шкіл і дошкільних навчальних закладів нашого міста. На сьогодні, відповідно до інформації, отриманої з навчальних закладів міста, є 21% дітей, які відсутні через хворобу. Звичайно, це інформація не із закладів охорони здоров’я, а та, яку педагогічні працівники змогли отримати від батьків, тому немає необхідності призупиняти навчання у школах міста. Є школи, де кількість дітей, які відсутні через хворобу, становить більше, ніж 30%. За поданнями керівників таких навчальних закладів у них буде призупинено навчання до понеділка. У понеділок діти знову розпочнуть навчання. Ми будемо продовжувати моніторити ситуацію. Якщо кількість дітей, які захворіли, зростатиме, то ухвалюватимемо рішення і щодо інших навчальних закладів. Загалом у школах міста може бути припинено навчання в разі, якщо офіційну інформацію надасть Державний лабораторний центр або Держпродспоживслужба на ім’я міського голови. Тоді збирається комісія та ухвалює рішення щодо припинення навчання», – розповіла вона.

Керівник кожного навчального закладу, крім листа, де просить призупинити навчання, подає інформацію про те, як відпрацьовуватимуть пропущені заняття. Як правило, це відбуватиметься шляхом ущільнення матеріалу, оскільки, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України, заборонено відпрацьовувати у вихідні дні.

За словами Зоряни Довганик, якщо надходитимуть ще звернення, призупинятимуть навчання і в інших школах. Хоча загалом ситуація із захворюваністю дітей у Львові на ГРВІ та грип цього року є значно кращою, ніж торік.

У садочках Львова на сьогодні є приблизно 2% дітей, відсутніх через хворобу.

Щодо захворюваності на кір, то відповідно до інформації, яку в управлінні отримують із навчальних закладів, захворіли 53 дитини, з них 7 – у дошкільних навчальних закладах. Минулого тижня було зафіксовано 60 хворих на кір дітей, тобто дехто вже одужав і повернувся до навчання.