У п’ятьох львівських школах учні можуть обирати обіди

У Львові стартував пілотний проект для учнів «Обід на вибір»
     862  

Відтепер у середніх школах №№ 4, 60, 53, 42, 98 учні та їхні батьки можуть обирати серед запропонованих у шкільних їдальнях страви, які найкраще відповідатимуть уподобанням дітей. Пілотний проект, який отримав назву «Обід на вибір», реалізує управління освіти ЛМР у п’ятьох навчальних закладах.

Діти спільно з батьками зможуть обирати серед страв, які пропонує шкільна їдальня, ті, котрі найбільше їм до смаку. Обирати страви можна на тиждень наперед, а меню перезатверджують кожні два тижні. На кожен день учням буде доступно 2-3 страви на вибір.

Щоб страви впродовж дня залишалися теплими, закупили спеціальні нагрівальні пристрої – марміти, які використовують у закладах харчування. Також їдальні у цих школах отримали додаткове обладнання для приготування їжі.

Проект отримав позитивні відгуки від батьків та дітей. А в управлінні освіти ЛМР зазначають, що вже відслідковується хороша тенденція, адже раніше учні не з’їдали більшості раціону, а тепер з’їдають майже 80%.

Команда освітян міста працює над розширенням цього проекту в усі навчальні заклади Львова.

«У цих школах є типове меню, яке затверджено, і надавач послуг пропонує декілька страв на вибір. Діти мають можливість, наприклад, на тиждень наперед обрати собі спільно з батьками, що вони споживатимуть щодня.

Обирає страви не батьківській комітет, а кожна сім’я окремо, тобто батьки вирішують, тоді кожна дитина приносить на четвер інформацію, вона узагальнюється й тоді в п’ятницю надавач послуг знає, які страви будуть готуватися на кухні наступного тижня», – розповіла Зоряна Довганик, начальниця управління освіти ЛМР.

За її словами, надавачі послуг обирали школи, де реально впровадити такий проект, аби побачити плюси та мінуси й пізніше обрати оптимальний варіант, щоб можливо було впровадити таке харчування в інших школах міста. Наразі вона чітко не сказала, коли саме це може відбутися, можливо, до кінця 2018 року.