Анджей Дуда заявив, що підпише скандальний закон про Інститут нацпам’яті Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда не ветуватиме ухвалені нещодавно Сеймом і Сенатом Польщі зміни до польського закону про Інститут національної пам’яті
     807  

Про це він сказав під час спеціального звернення у Президентському палаці у Варшаві, – передає «Європейська правда».

«Поправка до Закону про Інститут національної пам’яті стосується надзвичайно болючого, делікатного питання, пов’язаного з мучеництвом польської нації, під час Другої світової війни було вбито 6 мільйонів польських громадян, включаючи близько 3 мільйонів польських громадян єврейської національності», – сказав Дуда.

Він додав, що внесені зміни не є новим законом, їх обговорення тривало протягом року, зокрема і з Ізраїлем.

«Існувало прохання, щоб правила не стосувалися художньої та наукової діяльності, і такий виняток зроблено», – сказав Дуда.

Незадовго до виступу Дуди Верховна Рада України ухвалила заяву, в якій засудила ухвалений закон і закликала президента Польщі скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки Польща «повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість».

Нагадаємо, Сенат Польщі слідом за польським Сеймом нещодавно без змін підтримав оновлений законопроект про Інститут національної пам’яті. Серед іншого, закон передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів, а також за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту чи вживання словосполучення «польські табори смерті». Ветувати цей закон Дуду закликали українські та польські громадські діячі, політики, президент України, а також Ізраїль і Держдепартамент США.