Синоптики розповіли, якою буде погода у лютому

Кажуть, буде порівняно тепло і сухо
     32119  

Як розповіли «Львівській газеті» у Львівському гідрометцентрі, останній місяць зими відзначиться дещо вищою температурою, аніж середньостатистична, яку спостерігали протягом багатьох років.

Так само менше буде опадів.

«Ми очікуємо, що початок лютого буде теплим і з опадами. В основному дощ та мокрий сніг. Перші три дні місяця стовпчики термометра не опускатимуться переважно нижче 6-8 градусів тепла», – каже Олена Малюх.

Після цього територію Львівщини покинуть атмосферні фронти. І вже з 4 лютого прийде незначне похолодання.

«Буде мокрий сніг та сніг, вітер північно-східний. Прохолодні ночі – приблизно -5-7 градусів. Денні будуть невисокі, але завжди плюсові», – пояснила синоптик Олена Малюх.

Вже після 11 лютого морозяна погода відступить. Натомість повітряні потоки зміняться на південно-західні, а тому і вночі, і вдень буде плюсова температура.

Кінець лютого прогнозують дещо прохолодним.

«Якраз на кінець лютого ми будемо мати такий вітряний період», – сказала синоптик.

Вона пояснила, що для лютого вітряна погода є притаманною.

Цікаво, що за спостереженнями синоптиків,  у лютому мінусові температури не є довготривалими. Вони чергуються із плюсовими. І зазвичай тривають не більше7-9 днів поспіль.

До речі, найхолодніший кінець зими у Львівській області було зафіксовано у 1929 році. Тоді середня температура, яку зазначали 10 метеостанцій Львівщини, становила 33,6 градусів морозу. Дуже холодно також було у 1963 році.

Натомість теплий лютий спостерігали у 1990 році. Тоді плюсові позначки сягали 17,7-19,7 градусів. Тепло було також у 2014 році. У Турці і Славському у цей рік зафіксували навіть вище 16 градусів тепла.