Через падіння будівельного крана загинули двоє працівників Львівської залізниці

Комісія Укрзалізниці розслідує нещасний випадок
     1733  

Нещасний випадок стався сьогодні, 30 січня, о 08:50 на території бази комплектації станції Хриплин виробничого підрозділу «Івано-Франківська дистанція колії» регіональної філії «Львівська залізниця». Смертельних травм зазнали два працівники виробничого підрозділу «Стрийський мостобудівельний поїзд».

Як інформує прес-центр Львівської залізниці, о 08:10 на базу комплектації станції Хриплин Івано-Франківської дистанції колії прибув вантажний автомобіль КРАЗ із працівниками Стрийського мостобудівельного поїзда. Після закінчення навантаження матеріалами (шайби, кабелі тощо) без використання вантажопідіймального крана працівники сіли в автомобіль, щоб виїхати на об’єкт. У цей час несподівано здійнявся вітер, який спричинив самовільний рух козлового крана КК-30-32 на території бази комплектації, на відстані 35 метрів від автомобіля. Докотившись до опорного тупика в кінці підкранової колії, кран перевернувся й упав. При цьому стійка кранової конструкції потрапила на кабіну автомобіля КРАЗ. Унаслідок цього смертельних травм зазнали два працівники, які перебували в кабіні вантажівки: водій автотранспортних засобів та електрозварник ручного зварювання ВП «Стрийський мостобудівельний поїзд».

На місце події оперативно прибули рятувальні служби. Обставини та причини випадку з’ясовують, на місце події виїхала комісія ПАТ «Укрзалізниця» для проведення службового розслідування.

Зазначений кран востаннє працював учора, 29 cічня, після чого машиніст узяв його на два протиугінні пристрої, передбачені паспортом крана.

Кран вантажопідйомністю 30 тонн, 1975 року виготовлення, був введений в експлуатацію в 2011 році. Він був справним. 26 січня 2018 року Львівський експертно-технічний центр регіональної філії «Львівська залізниця» провів його експертне обстеження.