Польський Сейм ухвалив закон про заборону пропаганди «бандерівської ідеології»

За заперечення «злочинів бандерівців» закон передбачає штраф або позбавлення волі
     846  

Фото: eurointegration.com.ua

У п’ятницю в Сеймі відбулося третє читання пакету проектів, якими передбачені зміни в закон про Інститут національної пам’яті Польщі. Серед них був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в країні.

За це рішення проголосували більшість депутатів – 279 із 414. За проект проголосували всі депутати PiS, Kukiz’15 i PSL. Підтримали документ і декілька депутатів опозиції. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на видання Do Rzeczy.

Ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

За заперечення «злочинів бандерівців» передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років.

Фракція Kukiz’15 представила свій проект понад рік тому, однак певний час він був заморожений. Депутати мали взятися за нього в листопаді, але в останній момент цей пункт вилучили з порядку денного. Згідно з неофіційною інформацією, тоді йшлося про те, щоб не вносити ще більшу напруженість у відносини Києва та Варшави напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну.