Дві світові зірки зі Львова гратимуть у рідному місті

З єдиним концертом у Львові виступить перша скрипка віденського Tonkunstler Orchestra Яромир Бабський і видатний піаніст з німецького Ессена Яромир Боженко
     1828  

Яромир Бабський та Яромир Боженко концертуватимуть у неділю, 4 лютого, у Львівському Органному залі. Обидва львів’янини нині прославляють Україну за кордоном: Бабський є першою скрипкою у Tonkunstler Orchestra у Відні, а піаніст Яромир Боженко грає та викладає в Ессені (Німеччина). На концерті музиканти презентують, як українська класика поєднується з європейською.

«Вибір програми обумовлений бажанням переплести українську класику з традиційною європейською, – пояснює Яромир Бабський. – Показати Косенка в контексті романтика Шумана. Представити львівській публіці Березовського під впливом набутих у Відні знань про виконання музики Моцарта. Завершення програми Крейслером – символічна данина віденській музичній культурі, яка без сумніву мала великий вплив на моє формування як музиканта».

Співпраця Двох Яромирів – Бабського і Боженка – буде прем’єрною. «Насправді ми знайомі зовсім недавно, – каже Бабський. – Дуже тішимось з того приводу, що перший спільний концерт буде саме у рідному для нас Львові».

Обидва виконавці мають щільний графік і постійну зайнятість за кордоном, проте залюбки погодилися виступати у Львові: «Рідне місто завжди залишається рідним, завжди буде домом, не залежно від того куди нас закидає життя, кар’єра чи доля».

Яромир Бабський та Яромир Боженко активно популяризують українську музику в світі. Зокрема, Боженко бере участь у концертах, які відкривають імена українських композиторів мешканцям Німеччини.

«Як би дивно це не звучало, але популяризувати українську культуру доводиться справді на «два фронти», як австрійцям так і самим українцям, яким роками нав’язувалося відчуття власної культурної меншовартості», – розповідає Бабський.

«Минулого року разом із піаністом Дмитром Клименком випустили в Австрії диск під назвою “Klassik aus der Ukraine» («Класика з України») для німецькомовного простору, до якого, серед інших творів, входять і сонати Березовського та Косенка, які прозвучать на львівському концерті. Що цікаво, прослідкувавши стріми, та скачування творів з цього диска в інтернеті, виявилось, що найбільше його слухають в Росії і в Україні. Ось Вам і популяризація на «два фронти» в дії», – усміхається Яромир.

Він вважає, що кожен український музикант повинен мати в своєму репертуарі хоча б кілька творів українських композиторів і не соромитись виконувати їх не тільки в Україні, а й за її межами. «Чим більше ми пропагуватимемо свою культуру, тим більше на неї звертатимуть увагу і нею цікавитимуться», – впевнений скрипаль.

Музиканти запрошують усіх мешканців та гостей міста Львова наново відкрити для себе українську класику на концерті в Органному залі 4 лютого.