Бюджетні Мадейра та Азори

Як організувати недорогу мандрівку до португальських островів в Атлантичному океані
     6370  

Архіпелаги Мадейра та Азорські острови – це португальський шматочок вічної весни в Атлантичному океані. Як і іспанські Канари, острови тішать приємною погодою цілий рік, а чудернацькі пейзажі приваблюють багатьох мандрівників.

Про те, як організувати недорогу подорож на Канари, ми вже розповідали, цього ж разу – детальна інформація про бюджетні мандрівки до острівної Португалії.

Мадейра

Мадейра – найбільший острів однойменного архіпелагу і один з двох заселених. Також люди живуть на острові Порту-Санту, головною родзинкою якого є величезний дев’ятикілометровий пляж.

Особливістю пляжів на самій Мадейрі є темний вулканічний пісок, з світлим піском тут лише один пляж. Але острів тяжко назвати пляжним напрямком – океанічна вода рідко прогрівається до температури вище 22-23 градусів. Натомість тут багато інших можливостей для подорожей – і затишні міста, і гори, численні ущелини та скелі і, звичайно, левади. Останні – це дивовижна система водопостачання острова, цими зрошувальними каналами прісна вода збирається в горах і доставляється до засушливих узбережь. Вздовж левад прокладено кілометри пішохідних маршрутів.

На Мадейру літає не так багато бюджетних авіаліній, як на Канари, та й кількість рейсів менша, але варіанти бюджетно потрапити до цього острова є.

У першу чергу варто звернути увагу на британського перевізника EasyJet. Окрім рейсів з Великобританії, EasyJet літає на Мадейру з Порту та Лісабона, а також з двох міст у Швейцарії – Базеля та Женеви.

Особливістю EasyJet є те, що сервісний збір у 18 євро сплачується за бронювання, а не за кожен сегмент, відповідно, вигідніше купувати квитки відразу в обидва боки і на велику групу мандрівників.

Так, з Лісабона квитки можна знайти від 15 євро в один бік (або 40 євро – в обидва боки). 

А з Порту – ще дешевше, від 35 євро в обидва боки.

Також можна скомбінувати – на Мадейру летіти з Лісабона, а повертатись – в Порту, у такому випадку квитки в обидва боки обійдуться в 30 євро (при бронюванні на компанію з чотирьох мандрівників).

До материкової Португалії є багато недорогих перельотів з Польщі.

Наприклад, з Кракова в Порту від 30 євро в один бік.

А з Лісабона до Вроцлава можна добратись за 25 євро.

Також з Польщі в Португалію літає добре відомий українцям Wizzair. З Катовіц квитки можна знайти за 25 євро:

… а з Варшави – за 30 євро.

Ще один бюджетний перевізник, який літає на Мадейру, це італійська Volotea. Компанія має велику мережу рейсів по всій Європі і часто влаштовує розпродажі квитків по 5 євро. На Мадейру літає з французьких Марселя та Бордо, а зараз трапляються квитки всього по 11 дол (можна поєднати з квитками EasyJet з португальських міст).

 

І з Марселя, і з Бордо до Польщі літають вже знайомі нам Ryanair з Wizzair.

Наприклад, з Бордо до Варшави можна добратись за 25 євро.

Або з Марселя до Кракова – за 29 євро.

Житло на Мадейрі можна знайти на будь-який смак і гаманець.Booking.com

Так, апартаменти на 4 осіб можна орендувати за 20 євро на добу, а будинок з трьома спальнями – по 40 євро на добу.

Окремо варто відзначити головний аеропорт Мадейри – злітна смуга тут збудована на сваях-колонах в океані і приліт сюди – це вже ціла атракція.

Азори

Азорські острови – ще один архіпелаг в Атлантичному океані у складі Португалії. Ці острови розташовані північніше від Мадейри і тут зазвичай на кілька градусів нижча температура. Але клімат тут такий же – рівний та м’який, з середньою температурою січня у +14 градусів, а липня – +22. Азори ще донедавна були дорогою екзотикою, але з того часу, як сюди почали літати лоукости – архіпелаг можна відвідати цілком бюджетно.

Під лоукостом мається на увазі Ryanair, ірландці літають на два острови з дев’яти – Сан Мігель та Терсейру. Рейси сюди здійснюються з Порту та Лісабона, а також з німецького Франкфурта.

Зараз з усіх цих міст можна знайти квитки по 20 євро в один бік.

Наприклад, Лісабон-Терсейра:

Порту-Терсейра

Лісабон-Сан Мігель

Варіант через Франкфурт (а точніше – через аеропорт Ханн) цікавий тим, що в цей аеропорт здійснюється велика кількість рейсів бюджетних авіакомпаній.

Приклад квитків із Понта Дельгади (острів Сан Мігель) до Франкфурта за 20 євро:

А далі до Польщі можна добратись за 15 євро.

Франкфурт-Краків

Франкфурт-Катовіце

Житла за доступною ціною на Азорах трохи менше, ніж на Мадейрі (в силу того, що нерухомості та населення на цих островах не так і багато), тому бронювання готелів/апартаментів краще не відкладати у довгу шухляду. Зрештою, це стосується планування самостійних подорожей у будь-якому напрямку – хороші по ціні варіанти вже зайняті за кілька місяців до поїздки, що у Португалії, що в Парижі, що у Карпатах.Booking.com

На найбільшому острові архіпелагу Сан Мігелі апартаменти на чотирьох осіб можна знайти за 22 євро/доба, а на Терсейрі – за 27 євро/доба будинок з двома спальнями.

При плануванні подорожей і на Мадейру, і на Азори потрібно не забувати, що громадський транспорт тут не дуже розвинутий і до багатьох цікавих для туристів місць не добратись без орендованого автомобіля. Зрештою, для великої компанії мандрівників автомобіль перетворюється у зручну і недорогу альтернативу громадському транспорту, окрім того, можна орендувати будиночок будь-де і не прив’язуватись до жодних інфраструктурних благ.