Мешканці прикордоння можуть перекрити пункти пропуску 3 або 4 лютого

Протестувальники хочуть знову організувати акцію протесту  за кілька днів до засідання сесії Верховної Ради
   Роксолана Мудрак   1358  

Фото: 0332.ua

Найімовірніше наступне перекриття доріг до пунктів пропуску «Шегині – Медика», «Краковець – Корчова» та «Рава-Руська – Гребенне» відбудеться у перший вікенд лютого ( 3 або 4 лютого). Попередньо мешканці прикордонних територій планували в черговий раз показати невдоволення змінами митних правил та організувати акцію цими вихідними – 27 січня. Проте частина активістів пропонує зробити протест пізніше, коли Верховна Рада почне роботу. Наразі активісти радяться щодо точної дати та часу перекриття кордону. Про це «Львівській газеті» розповів один з ініціаторів акції перекриття на пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне», Віктор Пехник.

«Люди поки що радяться, як зробити акцію ефективнішою. Немає сенсу перекривати рух 27 січня, поки депутати на канікулах. Та й люди бачать, що питання почало вирішуватись, адже народний депутат Андрій Антонищак зареєстрував у Верховній Раді законопроект,  яким пропонується скасувати норму про «24 години», – розповів Віктор Пехник.

Після акції 10 січня народний депутат зі Львівщини Андрій Антонищак зареєстрував у Верховній Раді законопроект 7484, яким пропонує скасувати норму про «24 години». А саме це було першою і основною вимогою мітингарів.

Нагадаємо, мешканці прикордоння на Львівщині та Волині вже двічі перекривали пункти пропуску  «Шегині – Медика»,«Краковець – Корчова», «Рава-Руська – Гребенне»  та «Ягодин – Дорогуськ».  Учасники акцій протестують проти запровадження нових митних правил.

Верховна Рада з 1 січня 2018 року обмежила ввезення товарів у багажі для тих, хто часто перетинає кордон. Згідно зі змінами до Податкового кодексу, тепер українці можуть провозити товари загальною вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг за умови, що були відсутні в країні більш ніж 24 години і в’їжджають в Україну не частіше, ніж раз на 72 години. Якщо ж цих часових проміжків не дотримано – ввезти товари можна буде на суму до 50 євро. При в’їзді в країну авіатранспортом обмеження становить 1000 євро.

Раніше безподатково товари вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи при цьому за кордоном щонайменше добу.