Депутати проголосували за проведення обов’язкового щорічного аудиту ЛКП

Сьогодні, 25 січня, на пленарному засіданні Львівської міської ради було прийнято ухвалу «Про проведення щорічного обов’язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради»
     693  

Обов’язковому міжнародному аудиту підлягатимуть найбільші підприємства: МКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Залізничнетеплоенерго», ЛКП «Львівсвітло», АТП №1, ЛКП «Львівелектротранс», ЛМКП «Львівводоканал», ЛКП «Львівспецкомунтранс»», – зазначила директор юридичного департаменту Гелена Пайонкевич. Вона додала, що перевірки дрібних підприємств намагалися уникнути, оскільки вартість таких послуг є достатньо високою.

«Ми маємо внесені зміни до Господарського кодексу України, і згідно з цими змінами, до виключних повноважень міських рад належить можливість затвердження критеріїв, за якими залучаються міжнародні аудиторські фірми для проведення аудиту фінансової звітності комунальних підприємств. Була створена комісія, до складу якої було включено депутатів і представників наших департаментів. У першу чергу, ми встановили два критерії, за одночасної наявності яких підприємство підлягає для проведення міжнародного аудиту: якщо чистий дохід від реалізації продуктів та послуг і внески у статутний капітал повинні перевищувати понад 5 млн гривень. Також ми обрали критерії для міжнародної аудиторської фірми, яка буде залучатися до перевірок: має бути членом міжнародної мережі аудиторських компаній і мати офіс в Україні; штатна чисельність працівників аудиторської фірми має склади 30 людей у компанії, де не менше, ніж 5 з них мають мати сертифікат на кваліфікаційну придатність, а також підприємство має виконати не менше 5 договорів на виконання аудиту річної фінансової звітності українських комунальних підприємств», – роз’яснила Пайонкевич.