Активісти вимагають посилити охорону у школах

«Батьківська рада Львівщини» просить чиновників подбати про якісну охорону навчальних закладів міста
     2207  

Виконком міської ради затвердив перелік закладів, які у 2018 році охоронятиме «Муніципальна дружина». 19 комунальних об’єктів коштуватимуть місту 7,6 млн гривень. Натомість питання охорони та посилення безпеки у школах та садках, яке БРЛ виносила на розгляд, зависло у повітрі.

Пошуки оптимального варіанта

У грудні 2017 громадська організація «Батьківська рада Львівщини» ініціювала у Львові громадські слухання щодо фінансування освіти. Батьки просили більше грошей, зокрема й на охорону навчальних закладів.

«Одним з надважливих питань була вимога припинити нелегальний збір коштів з батьків на охорону комунальних навчальних закладів. Середній показник поборів на 1 дитину за рік – 120 грн», – каже голова ГО «Батьківська рада Львівщини» Олена Пономарева.

Тоді, на громадських слуханнях, і внесли у протокол пропозицію:

«Необхідно збільшити фінансування комунальних навчальних закладів за рахунок міського бюджету на охорону таких закладів (в тому числі, передбачення відеонагляду, відповідної кількості кадрових одиниць в навчальних закладах, домофонів та «тривожної кнопки»), передбачивши на такі витрати: по ДНЗ – не менше 1 млн.грн., на заклади середньої освіти – не менше 9,11 млн грн. Загальна сума – не менше, ніж 10,11 млн грн».

Активісти навіть запропонували міській раді власний варіант вирішення проблеми. Наприклад – залучити до охорони шкіл ЛКП «Муніципальна дружина».

Пройшло більше місяця, та жодної відповіді громадська організація досі не отримала.

«Єдиний, хто затвердив протокол без проблем та зауважень, – мер Андрій Садовий. Про це ми дізналися самотужки…. А далі – повне мовчання», – каже Олена Пономарева.

Натомість із власних джерел Батьківська рада дізналася, що управління освіти все ще розглядає питання охорони та шукає оптимальний варіант для його забезпечення.

«Отже, 19 об’єктів за 7,6 млн – це нормально, а 10,1 млн на 116 комунальних шкіл, де навчаються діти, грошей знайти не можуть? Шукають оптимальний варіант вже декілька років?» – дивується голова БРЛ.

Не передбачено штатом

Зоряна Довганик, начальниця управління освіти Львівської міської ради сказала «Львівській газеті», що вже виносили на розгляд виконкому це питання. До лютого сподіваються отримати позитивний результат.

«У штатному розписі немає посади денного охоронця. Ми звернулися до виконкому з проханням її запровадити. Але було зауваження від членів виконкому, що деякі моменти потрібно допрацювати. Зараз працює робоча група, думаю, що найближчим часом, вже до лютого, щось вирішиться» – сказала пані Довганик.

Вона також розповіла, що у кожній школі чи садочку міста є нічний охоронець. Він працює з 18:00 до 08:00. А в 15 окремих навчальних закладах за бюджетні кошти встановили камери відеопостереження, тривожні кнопки, охоронні сигналізації.

«Так, у 64% шкіл є денна охорона. Але вона провадиться за кошти батьків. Коли почалася війна в Україні, батьки прийняли рішення, щоб вхід до шкоди охоронявся. Вони безпосередньо підписують угоди з охоронними фірмами», – пояснила Зоряна Довганик.

У інших школах вдень є лише вахтери.

Нагадаємо, нещодавно у Львові пограбували три дитячі садочки, школу №65 на Левандівці та кілька разів – школу «Дивосвіт», що на вул. Трильовського. Потім злодії прокралися у гімназію імені Симоненка. І хоча особливо цінних речей із цих закладів не винесли,  факти крадіжок таки були.