Сім університетів отримають гроші ЄС на енергозбереження. Серед них – один львівський

ВНЗ потрапив у список учасників проекту «Вища освіта України», що спрямований на покращення енергоефективності університетів та оновлення їх наукового обладнання
     4953  

За словами міністра освіти Лілії Гриневич в Україні є дуже велика проблема з енергоефективністю в університетах.

Така ситуація склалася через те, що приміщення часто є старі, великі чи занедбані.

«Ми вперше впродовж останніх 2 років інтенсивно інвестуємо в капітальні ремонти ВНЗ, хоча цього поки теж недостатньо. Водночас разом з Європейським інвестиційним банком ми розробили та впроваджуємо проект для покращення енергоефективності в наших університетах. Його загальна вартість – 160 млн євро. Зараз починається перша черга проекту, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання», – зазначила Лілія Гриневич.

Окрім «Львівської Політехніки» до  списку щасливчиків увійшли Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Вінницький національний технічний університет.

Тут вже провели енергетичний аудит.  За його результатами і визначили обсяг робіт.

Учасники мають значно знизити рівень енергоспоживання, а також досягти найвищих освітніх та дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу.

Нагадаємо, цього року деякі українські виші тимчасово переходять на дистанційне навчання саме через неспроможність оплачувати рахунки за комунальні послуги. Серед тих,хто обрав віртуальне навчання є також “Львівська політехніка”.