Уляна Супрун пропонує посилити відповідальність за відмову від вакцинації

Про це вона зазначила сьогодні під час виступу в парламенті
     1797  

Разом з урядом і народними депутатами працюватимемо над змінами до Законів України, щоб посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі, – написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй facebook-сторінці.

Виступаючи у Верховній Раді, Уляна Супрун зазначила, що вчора стало відомо про ще одну смерть від кору – померла невакцинована дитина.

«Це вже восьмий випадок смерті з моменту початку спалахів і це трагедія нашого суспільства, в якому люди помирають від хвороб, яким можна запобігти завдяки щепленням», – наголосила пані Супурун.

За її словами, протягом останніх років в Україні охоплення вакцинацією від кору було нижчим від 50%. Але за 11 місяців 2017 року 87,8% дітей 1 року охоплені вакцинацією від кору. Лише в Києві за тиждень на вакцинацію прийшли 11 500 дітей.

«У закладах охорони здоров’я є якісні бельгійські вакцини від кору. Загалом на початок року в Україні 516 000 доз вакцини, у квітні очікуємо на поставку ще 1 097 600 доз вакцини. Працюємо з партнерами, щоб доставити в Україну нову партію раніше. Знаємо про перебої з наявністю вакцин у Кіровоградській, Рівненській, Житомирській, Одеській, Київській, Івано-Франківській областях та Києві – для них міністерство здійснює перерозподіл наявних вакцин з інших регіонів. Якщо у вашій поліклініці немає вакцини – передзвоніть в обласний департамент охорони здоров’я і повідомте про це», – додала вона.