У Львові двох людей госпіталізували з ботулізмом

Причини захворювання - домашній паштет та консерва
     1868  

Фото з відкритих джерел

Вчора, 18 січня, до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні було госпіталізовано жителя с. Рогізно Жидачівського району, 1979 року народження, із діагнозом ботулізм в стані середньої важкості. Про це повідомляє департамент цивільного захисту населення Львівської ОДА.

Хворий скаржився на сухість в роті та порушення зору. За його словами, 11 січня хворий вживав паштет м’ясний, домашнього виготовлення, перші ознаки хвороби з’явились через два дні – 13 січня.

Водночас, за інформацією видання zaxid.net це вже другий випадок захворювання на ботулізм від початку 2018 року. Зараз у реанімації інфекційної лікарні перебуває також 62-річна жінка зі Стрийського району. Причиною захворювання пацієнтки стали м’ясні консерви домашнього приготування, які вона споживала.

Сироватки проти ботулізму, яка конче потрібна для лікування таких хворих, в лікарні нема. Медики, за словами Наталії Тімко, повідомили МОЗ про хворих на ботулізм і сподіваються, що найближчим часом сироватка надійде.

Нагадаємо, ботулізм – це інфекційне захворювання, як правило виникає на фоні повного здоров’я. При отруєнні в першу чергу страждає нервова система. Збудник ботулізму – мікроб (паличка ботулізму) за відсутності кисню та сприятливій температурі виділяє сильний токсин, який є найтоксичнішим із усіх відомих бактеріальних токсинів. За сприятливих умов паличка ботулізму переходить у спорову форму, яка широко розповсюджена в навколишньому середовищі людини та є в ґрунті, на фруктах, овочах і грибах, у водоймищах, у кишковому тракті деяких тварин та риб. Зовнішньо доброякісні продукти можуть стати причиною ботулізму, якщо в них потрапляє збудник у разі слабкої термічної обробки або внаслідок поганого просушування, недостатньої концентрації солі, цукру, кислот та інших консервантів, створення анаеробних (безкисневих) умов і довгого зберігання в теплі.

Читайте також: Як уникнути захворювання на ботулізм

Як правило, клінічні прояви починаються через 36 годин. Першими симптомами є загальна слабкість, головний біль, відчуття «туману» або «сітки» перед очима, подвоєння в очах. Потім настає параліч м’язів язика, гортані, що може призвести до смерті. Температура тіла може бути нормальною або навіть зниженою.

За перших проявів захворювання негайно викликайте лікаря.