Росіянам заборонили брати участь в приватизації держмайна в Україні

Верховна Рада заборонила юридичним і фізичним особам-резидентам країни-агресора брати участь у приватизації в Україні
     734  

Таку правку декількох фракцій ухвалив парламент, голосуючи сьогодні за закон про приватизацію державного майна, – інформує «Українська правда».

Перед голосуванням доповідач закону Андрій Іванчук зачитав загальну поправку до ст.8, згідно з якою не можуть бути покупцями об’єктів приватизації «юридичні особи, бенефіціари-власники 10% і більше акцій підприємств, які є резидентом держави, визнаної Кабінетом міністрів і ВР державою-агресором».

«Вказане положення не застосується до юридичних осіб, акції яких допущені до торгівлі іноземними фондовими біржами за переліком Кабміну, окрім юридичних осіб, які є резидентами держави-агресора та фізичні особи-громадяни та/або резиденти держави, визнаної ВР державою агресором», – зачитав формулювання Іванчук.

Закон «Про приватизацію державного і комунального майна» Верховна Рада ухвалила сьогодні в новій редакції. Закон регулює правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна та майна, що належить Автономній Республіці Крим.

Законом встановлена класифікація об’єктів приватизації, визначені суб’єкти приватизації, повноваження державних органів приватизації у сфері приватизації, порядок і способи приватизації.

Перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджує Кабмін за поданням Фонду державного майна України, а переліки об’єктів малої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджуються Фондом державного майна України.

Перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, ухвалює місцева рада. Включення нових об’єктів до цього переліку здійснюють шляхом ухвалення окремого рішення щодо кожного об’єкта комунальної власності.

Проект Закону зареєстровано за №7066.