Сьогодні – день пам’яті кіборгів

За офіційними даними під час оборони Донецького аеропорту загинули понад 200 військових
     993  

Сьогодні, 16 січня українців закликають згадати про захисників Донецького аеропорту та запалити свічку. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових. Поки дата Дня вшанування захисників ДЕПу не затверджена.

Нагадаємо, оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно. 18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-«кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

7 грудня 2017 року в широкий прокат вийшла стрічка режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги», що описує події в терміналах Донецького аеропорту. Фільм поставив рекорд, зібравши за три вікенди майже 20 мільйонів касових зборів. Картину переглянули понад 200тис. глядачів.