В одній із львівських шкіл можуть оголосити карантин через кір. Уточнено

Загалом у Львові на кір захворіли 49 дітей
     19538  

74 людини у Львові захворіли на кір, з них 49 – діти. Перевищений бар’єр у школі на Сихові, де 9 дітей хворі. Міський голова Львова Андрій Садовий на брифінгу повідомив про те, що навчальний заклад закрили на карантин. Проте, як з’ясувалося згодом, йдеться про школу «Первоцвіт», учні якої зараз ще на канікулах. Питання щодо закриття її на карантин вирішуватимуть наступного тижня.

Нагадаємо,  сьогодні медики скерували лист в управління освіти Львова та області, аби заборонити не вакцинованим від кору дітям відвідувати школи та садки.

«Ми пропонуємо, щоб в освіті прийняли таке рішення, аби діти, які нещеплені, вони не ходили зараз на заняття. Тому що якраз ці діти можуть заразитися. Якщо діти щеплені, вони можуть спокійно відвідувати заклади освіти», – сказав директор «Львівського обласного лабораторного центру» Роман Павлів.

За його словами, якщо батьки знають, що їхня дитина не отримала у свій час вакцинації проти кору, зараз саме час це зробити.

Як повідомили “Львівську газету” в департаменті освіти Львівської ОДА, рішення про заборону ходити у навчальні заклади невакцинованим дітям приймуть до кінця дня.

Нагадаємо, сьогодні в Україні є достатньо вакцини проти кору, тому нею можуть щепити і дітей, і дорослих, запевняє в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Ревакцинація в дорослому віці не передбачена, однак у певних випадках її краще зробити.

Додамо, що передається кір повітряно-крапельним шляхом. Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини