Сьогодні – Всесвітній день «дякую»

Цього дня варто подякувати всім близьким і рідним, тим, хто поруч із вами, й тим, хто вам небайдужий
     3946  

Всесвітній день «дякую» відзначають 11 січня з ініціативи ООН та ЮНЕСКО, хоча є версія, що його спеціально придумала одна з американських компаній, що виробляють вітальні листівки, яка в такий спосіб просто хотіла збільшити свій прибуток. Хай там як, а тепер щорічно 11 січня є «найввічливішим» днем у році і його відзначають у багатьох країнах.

Вважають, що 11 січня потрібно сказати слова вдячності 100 разів. Хоча цю традицію можна повторювати щодня.

Психологи кажуть, що слово «дякую» дійсно чарівне і здатне творити дива. Крім того, слова вдячності можуть змінити наше життя на краще, бо вони налаштовують на позитив та поліпшують стосунки. Тому частіше кажіть «дякую» – і добрих справ у вашому житті буде більше.

«Дякую» — одне з головних слів у міжнародній лексиці. Воно вказане в усіх туристичних розмовниках, щоб людина, яка їде в подорож, могла розраховувати на якісне обслуговування в інших країнах і легко налагодила контакт з місцевим населенням.

Відомо, що слово «спасибі» народилося в XVI столітті з часто вимовного словосполучення «спаси Бог». Етимологи вважають, що за часів язичництва в побуті наших предків слова подяки звучали як «дякую» або «подякую», але з приходом християнства наші предки замінили їх згаданою фразою.

Що цікаво, старовіри не говорять «спасибі», вважаючи, що це слово народилося з словосполучення «спаси Бай». А Бай – це ім’я одного з язичницьких богів.

За деякими даними, вперше слово «спасибі» зафіксували 1586 року в словнику-розмовнику, виданому в Парижі.

Українське слово «дякувати» походить від свого німецького аналога.