Голлівудська оскароносна музика – у Львівській філармонії

У Львівській філармонії до гарно знайомої відвідувачам музики Моцарта й Бетховена додали драйвової музики із сучасної популярної культури
     1596  

Львів’янам та гостям міста 11 лютого двічі – о 16:30 та о 19.00 – буде нагода послухати програму «Найкраще з музики Голлівуду».

Музика до голлівудських фільмів – це повноцінний творець атмосфери на екрані, не менший, ніж акторська гра чи операторська робота. Під час двох концертів у філармонії слухачам презентуватимуть музику зі стрічок, частина яких стали класикою кінематографа, а частина – звісно, на шляху до цього титулу.  Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії разом з солістом скрипалем Олександром Божиком виконає саундтреки до фільмів «Зоряні війни», «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега», «Місія неможлива», «Привид опери», «Капітан Гак», «Сніданок у Тіффані», «Супермен», «Титанік» та багатьох інших.

Твори до програми обирав головний диригент Академічного симфонічного оркестру Тарас Криса. Маестро другий сезон працює у Львівській філармонії та успішно поєднує з роботою зі студентським оркестром в Університеті штату Невада в США. Саме йому програми у філармонії завдячують появі нового пласту американської музики, яка звучить доволі рідко. У «голлівудському» концерті слухач впізнає твори сучасного американського композитора Джона Вільямса, який написав незабутні саундтреки до перших частин «Гаррі Поттера», космічної саги «Зоряних воєн» й карколомних пригод «Індіани Джонса». Його творчий доробок виборов п’ять статуеток «Оскар», а також – 45 номінацій (більше отримував лише Волт Дісней). До оскароносних композиторів належать й інші композитори цього концерту – це британець Ендрю Ллойд Веббер, автор мюзиклу «Привид опери», американець італійського походження Генрі Манчіні, який створив ностальгічні й пронизливі теми «Сніданку у Тіффані», американський джазмен Лало Шифрін, шестикратний номінант на отримання заповітної статуетки, та багато інших знакових імен у історії кінематографа.

Особливістю концерту стане відеосупровід. Адже попри самодостатність саундтреків особливо цікавим стане досвід слухати їх, дивлячись водночас кадри з улюблених фільмів. Дійство на екрані – та жива музика від оркестру – і ці гарно знайомі мелодії засмакують по-новому. Проект «Найкраще з музики Голлівуду» – це екскурс в історію кіно, а також доторк до новітньої класики в  оркестровому обрамленні. Львівська філармонія запрошує – 11 лютого. Тільки два концерти, тільки найкращі композиції, тільки зірки.