Пластуни Львівщини запрошують до спільного колядування

У своїх пластових осередках упродовж різдвяних свят українські скаути традиційно організовують пластову зустріч «Різдвяна свічечка»
     451  

Це мистецько-просвітницька акція, яка щорічно збирає пластунів з різних куточків України та всього світу. Мета заходу – урочисте святкування Різдва Христового, збереження українських звичаїв, патріотичне та релігійне виховання молоді.

З часу відновлення Пласту в Україні кожен пластовий осередок на Львівщині проводив «Різдвяну свічечку» у своєму місті. Цього року вперше пластуни Львівської округи (області) зберуться разом для святкування Різдва Христового у колі своїх друзів з різних куточків області: від Сокаля до Старого Самбора.

Вони колядуватимуть, віншуватимуть, показуватимуть свої вертепи, різдвяні ролики, обміняються привітаннями, а також частуваннями.

Окрім того, щорічно пластуни усього світу святкують народження Ісуса Христа, дотримуючись скаутських та українських традицій. Вони долучаються до міжнародної акції поширення Вифлеємського Вогню Миру, передаючи символ миру та злагоди  громаді своїх міст та сіл, розносячи Вогонь до  сиротинців, будинків для осіб з обмеженими можливостями, лікарень, державних установ тощо. Під час війни, в східних областях України, пластуни довозили вогонь на передову – українським воїнам. Вони піднімалися з запаленою лампадкою на найвищу вершину України, заходили зі світлом миру до домівок українців у найвіддаленіших куточках нашої планети.

Співорганізатори акції – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. Початок заходу – 5 січня об 11:00 у центрі Шептицького (вул. Козельницька, 4).