У Новому році – нові правила. Що нас чекає

Новий рік приніс чимало змін для українців. Розбираємось, які нововведення з 1 січня набули чинності та що вони означають для пересічного українця
     1274  

Резонансна новина, яку зараз обговорюють чи не усі водії, –  у населеному пункті максимальна швидкість відтепер – 50 км/год (замість раніше дозволених 60). Відхилитись від норми можна не більше, ніж на 9 км/год. В іншому випадку доведеться заплатити штраф – 3400 гривень.

Значно зросли штрафи для недобросовісних водіїв і за інші порушення. Скажімо, за водіння без прав тепер доведеться заплатити до 10 200 грн, що у 20 разів більше, ніж досі.

Ті, що залишили місце ДТП, сплатять 3400 грн, а не 225 грн як раніше.

Значні новації чекають на дороги. Їх планують серйозно ремонтувати та будувати. Зокрема, з 1 січня в країні запрацював Дорожній фонд.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, галузь отримає майже 33 млрд грн та окреме додаткове фінансування на ремонт низки ключових магістралей у сумі більше 14 млрд грн.

І хороша новина – електрокари в Україні стануть одними із найдешевших в Європі. Справа в тому, що тепер не треба буде платити ПДВ і акциз.

З нового року українцям підвищили мінімальну зарплату. Тепер вона становитиме 3723 гривні. Хоча Президент Петро Порошенко поставив ще вищу планку – і до кінця року сподівається на 4100 грн.

Натомість зросте вартість електроенергії. Цього року подорожчання відбудеться в два етапи. Загалом світло зросте в ціні приблизно на 16%.

Вслід за електрикою для львів’ян здорожчає також холодна вода.  Для “Львівводоканалу” встановили такі тарифи: на водопостачання на рівні 7,09 гривні/кубометр (зростання на 10,61%) та водовідведення – 3,62 гривні/кубометр (зростання на 5,85%).

А ще з  1 січня знову дорожчають цигарки. Майже на 30%. Це означає, що пачка сигарет у середньому коштуватиме на 2-7 грн більше, ніж зараз.

Але і це не кінець. В Україні планують підвищувати акциз на тютюнові вироби доти, доки ціни не сягнуть європейських.

Не менш важливе нове правило – обов’язкове сортування сміття. З 1 січня так повинен робити кожен українець. Однак як саме це буде відбуватися на практиці, поки що невідомо.